Hae tuotemerkkejä:

Ale!

PATAGONIA Women’s Pastel P-6 Logo Organic Cotton Crew T-Shirt

34,00  15,00 

Poista
Tuotetunnus (SKU): Ei saatavilla/-tietoa Osastot: ,

PATAGONIA Women’s Pastel P-6 Logo Organic Cotton Crew T-Shirt  naisten lyhythihaisessa pehmeässä luomupuuvillapaidassa on klassinen suora leikkaus. Hartia/olkapäiden kohdalle ommellut sisäsaumanauhat lisäävät käyttömukavuutta. Paita on valmistettu orgaanisesta puuvillasta. Reilun kaupan Fair Trade Certified™.

  • Orgaaninen puuvilla
  • GMO-vapaa, ja täysin myrkytön, painovärit PVC ja Ftalaatti -vapaat
  • Normaali istuvuus Regular, suora leikkaus
  • Valmistettu siten, ettei kierry tai kutistu pesun aikana
  • Fair Trade Certified™ –Jokaisesta ostetusta Fair Trade Certified™ tuotteesta lähetetään tietty summa valmistustehtaan työntekijöille. Työntekijät voivat ottaa palkkion rahana tai halutessaan käyttää summan kollektiivisesti sosiaalisiin palveluihin
  • 99 g (3.5 oz)
  • Uusi väri: Century Pink

Luomupuuvillan viljelyssä ja valmistamisessa ei ole käytetty GMO-siemeniä, torjunta-aineita ja myrkkyjä. Paidan valmistaminen säästää 27 gallonaa vettä tavanomaiseen puuvillapaidan valmistamiseen verrattuna. Luomupuuvillan hyödyt ovat suuret, tavanomaisessa puuvillan viljelyssä käytetyt torjunta-aineet päätyvät lopulta saastuttamaan vesistöä ja kankaan valmistuksessa käytetyt myrkyt aiheuttavat mm. allergioita ja muita terveyshaittoja.

Patagonian naisten paitojen ja takkien kokotaulukko
NumericChest (cm)Waist (cm)Hip (cm)
XX-Small00796285
X-Small0816588
X-Small2846890
Small4867093
Small6897295
Medium8917598
Medium109477100
Large129881104
Large1410285108
X-Large1610790113

PainoEi saatavilla/-tietoa
MitatEi saatavilla/-tietoa