Hae tuotemerkkejä:

GUIDELINE Alta Sonic Tizip Wader -kahluuhousut

489,00 

Poista
Tuotetunnus (SKU): Ei saatavilla/-tietoa Osasto:

GUIDELINE Alta Sonic Tizip Wader -kahluuhousut ovat erinomaisilla ja laadukkailla ominaisuuksilla varustetut housut tyylikkyydestä tinkimättä. Kangas on Japanilaista Nylon Taslania, jonka suorituskyky on edeltäjäänsä parempi, sillä se on kevyempää sekä hengittävämpää ja se pitää vettä paremmin. Housuissa on suuren kulutuksen alla olevissa paikoissa paksumpaa kangasta, ja pienemmällä kulutuksella olevissa kohdissa kevyempää, liikkuvuuden ja istuvuuden parantamiseksi. Housujen saumat on liitetty käyttäen Ultra Sonic ultraääni teknologiaa, jonka ansiosta saumat ovat litteämmät, eikä niissä ole reikiä. Housujen Sorasuojat ovat vahvaa neopreeniä ja ne on ovat leikkaukseltaan tiukat. Housuissa on molemmille jaloille muotoon leikatut neopreenisukat. Housujen vetoketju on Saksassa valmistettua parasta TiZip-laatua, joka on täysin vesitiivis, käytännöllinen ja kulutuskestävä. Housuissa on neljä taskua sekä kiinnityspisteitä pientarvikkeille, joten housuihin saa kätkettyä kaiken tarpeellisen. Lisäksi housuissa on muovinen D-lenkki esimerkiksi haavin kiinnittämiseen sekä fleecevuoratut lämmittelytaskut käsille.

  • Vedenpitävyys: 25 000mm/psi
  • Hengittävyys: 7000 G/m2/24hr
  • Väri: Graphite/Charcoal
  • Paino: 1184 grammaa / Koko L

 

Mens size RegularXSSMLXLXXLXXXL
Chest81-8788-9495-101102-108109-115116-122122-128
Waist74-8081-8788-9495-101102-108109-115116-122
Seat82-8889-9596-102103-109110-116117-122123-128
Outseam125127134140145147152
Inseam80-8282-8484-8686-8888-9090-9292-94
Foot (cm)24,225,227,728,729,730,731,7

 

Mens size Short (S)
Long (L) and King (K)
MSLSMLLLMKLKXLK
Chest95-101102-10895-101102-108102-108109-115116-122
Waist88-9495-10188-9495-10195-101102-108109-115
Seat96-102103-10996-102103-109103-109110-116117-122
Outseam128133140146134140145
Inseam79-8181-8389-9191-9384-8686-8888-90
Foot (cm)27,728,727,728,727,728,729,7